Я трошки копав на цю тему. Проблема полягає в тому, що в рамках інформаційного поля, не існує механізмів довести|спростувати твердження з поля реального життя. Математичною мовою, «недоказуємо в рамках существующей аксиоматики». (тут і далі прошу пробачення за волапюк: вчив науку на ньому і мало потім вчив англомовних джерел)
Тобто, довести|спростувати можна твердження з інформаційного поля: * «той-то написав те-то» (зводиться до перевірки автентичності ланцюжка джерел) * «чогось-X більше, ніж чогось-Y» (те саме, тільки двох ланцюжків) тощо
Але твердження «той-то зробив в реальному світі те-то» — формально нєдоказуємо.
Тому основою доведення має бути ступінь довіри до джерел. Довіри читача. І механізми зміни ступіня цієї довіри. Тобто, якщо хтось у 2008 щиро топив за Йулю (як я) чи у 2014 перепостив Лєщєнка, має отримати механізм ревізії своїх висновків (та перепостів!).
І от таку фігню я хочу написати. Коротко: p2p новинна агенція, де кожний Алісе, який довіряє дописам Боба, бере участь в sharing того, що каже Боб. І частково — того Чарлі, якому, в свою чергу, довіряє Боб. Коли думка Аліси щодо Боба змінюється, домен Аліси починає шарити іншу кількість інформації від Боба і, відповідно, від Чарлі.
no subject
Проблема полягає в тому, що в рамках інформаційного поля, не існує механізмів довести|спростувати твердження з поля реального життя.
Математичною мовою, «недоказуємо в рамках существующей аксиоматики». (тут і далі прошу пробачення за волапюк: вчив науку на ньому і мало потім вчив англомовних джерел)
Тобто, довести|спростувати можна твердження з інформаційного поля:
* «той-то написав те-то» (зводиться до перевірки автентичності ланцюжка джерел)
* «чогось-X більше, ніж чогось-Y» (те саме, тільки двох ланцюжків)
тощо
Але твердження «той-то зробив в реальному світі те-то» — формально нєдоказуємо.
Тому основою доведення має бути ступінь довіри до джерел.
Довіри читача.
І механізми зміни ступіня цієї довіри.
Тобто, якщо хтось у 2008 щиро топив за Йулю (як я) чи у 2014 перепостив Лєщєнка, має отримати механізм ревізії своїх висновків (та перепостів!).
І от таку фігню я хочу написати.
Коротко: p2p новинна агенція, де кожний Алісе, який довіряє дописам Боба, бере участь в sharing того, що каже Боб. І частково — того Чарлі, якому, в свою чергу, довіряє Боб.
Коли думка Аліси щодо Боба змінюється, домен Аліси починає шарити іншу кількість інформації від Боба і, відповідно, від Чарлі.